loader image

CİLDİYE (DERMATOLOJİ)

Cildiye (Deri ve Zührevi Hastalıklar) cilt hastalıkları  ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisini konu alan bilim dalıdır. Saç, tırnak, ağız mukozası gibi vücut girişleri de yine bu branşın uzmanlık alanına girmektedir.

Özel Trakya Hastanesi cildiye polikliniği, konusunda uzman dermatolog ve sağlık ekibi ile yüksek standartlarda hizmet verip hasta ve hasta yakınlarını tedavi süreciyle ilgili detaylı bilgilendirerek, şifa ile memnuniyetlerini sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca teknolojik ve medikal anlamda gerçekleşen yenilikler, birimlerin ortak çalışmasıyla sürekli takip edilmekte ve hastanemizin yenilikçi yaklaşımı ile en iyi şekilde hayata geçirilmektedir.

Dermatoloji Kliniklerinde Hangi Hastalıklar Tedavi Edilir?

Dermatoloji bölümü, tüm cilt hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik hizmetler verir. Mantar hastalıkları, sedef hastalığı (psoriasis), akne, ergenlik sivilceleri, egzamalar, frengi, bel soğukluğu gibi zührevi hastalıklar, tüm cinsel yolla geçen deri hastalıklarının tedavisi, deri kanserleri (melanoma teşhisi ve tedavisi), doğum lekeleri, saç dökülmeleri, ilaç alerjileri, kurdeşen (ürtiker) tedavisi ve nedenlerinin araştırılması, güneş alerjisi ve tedavisi, ağız içi hastalıkların tedavisi, Behçet hastalığı, aft, dil mantarı ve diğer hastalıklarının tedavisi, genetik geçişli deri hastalıkları, siğil, et benleri ve molluskum, tırnağın mantar hastalıkları, tırnak kalınlaşmaları, tırnak batması ve diğer tırnak hastalıkları, deride yağlanma, kepeklenme gibi rahatsızlıkların tanı ve tedavisi dermatoloji bölümlerinde gerçekleştirilir.

HEKİMLERİMİZ