Untitled Document
  FOTO GALERİ  
   
  KURUMSAL  
  LABORATUVAR SONUÇLARI  
  DOKTORLARIMIZ  
  BÖLÜMLERİMİZ  
  SAĞLIK BİLGİLERİ  
  HABERLER  
  ONLİNE SERVİS  
Ana Sayfa  > SAĞLIK BİLGİLERİ > Anne Sütünün Yararları
 
Anne Sütünün Yararları
UZ.DR MİNE ATLIĞ ANNE SÜTÜ YARARLARI HAKKINDA ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI
 

UZMAN DR MİNE  ATLIĞ “Günümüzde bebeklerin doğumdan başlayarak ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi ve su dahil hiçbir ek gıda verilmemesi gerektiğini “ önemle vurguladı .

SN Atlığ anne sütü yararları hakkında şöyle dedi;” Hastalıkların önlenmesi  anne sütü ile beslenme hem en ekonomik hem en sağlıklı beslenme şekli olarak nitelendirilir. İlk 6 ay sadece anne sütü ile beslenen  tüm çocuklarda, enfeksiyon hastalıkları ve diğer başka hastalıklar  daha az görülmekte, ayrıca beyin gelişimi daha iyi olmaktadır. Anne sütü ile beslenen  bebeklerde,  ilerideki yaşlarda alerji,  obozite, şeker hastalığı ,kanser , Damar sertliği ,yüksek tansiyon gibi  hastalıklara ve alkol bağımlılığı gibi davranış sorunlarına daha az rastlanmaktadır. Ayrıca anne sütü ile beslenen bebeklerde zeka gelişiminin mama ile beslenen bebeklere göre daha  iyi  olduğu  görülmüştür. Anne sütünün içeriği, D vitamini dışında ilk 6 ay bebeğin tüm gereksinimlerini karşılamaya yeterlidir. Anne sütü çok kolay sindirilir ve hastalıklara karşı koruyucu Antikor denilen maddeleri içerir”dedi.

Dr Mine Atlığ emzirmenin annelere faydaları hakkında şöyle dedi; “Emziren  annelerde  Meme kanseri, yumurtalık  kanseri,  kemik erimesi ve kansızlık  daha az görülür”dedi.

Dr Mine Atlığ Özel Trakya hastanesi’nde   doğum yapan  her anneye,  anne sütünün önemini paylaşarak  yararları hakkında bilgi vermektedir. 

 
 
 
Untitled Document

 Talat Paşa Asfaltı No:134 Edirne